Aplikacja do zegarka GPS dla dziecka

Większość dostępnych na rynku zegarków GPS dla dzieci jest kompatybilna z aplikacją na smartfona, którą obsługuje rodzic lub opiekun. Aplikacja służy do kontroli rodzicielskiej i za jej pomocą można zdalnie obserwować lokalizację pociechy oraz zmieniać ustawienia. Dzięki niej możesz w łatwy i szybki sposób skontaktować się ze swoim dzieckiem o każdej porze dnia i nocy. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć poczucie, że całodobowo dbają o bezpieczeństwo dziecka. Przed pobraniem aplikacji upewnij się, że w zegarku GPS znajduje się aktywna karta SIM z działającym dostępem do internetu oraz że karta SIM obsługuje sieć 2G.

Najważniejsze funkcje aplikacji

Aplikacje na smartfona, tablet lub przeglądarkę internetową posiadają wiele funkcji, dzięki którym rodzic ma nadzór nad dzieckiem, jeśli akurat nie może być w jego najbliższym otoczeniu. Przygotowaliśmy listę najważniejszych funkcji, dla których warto kupić dziecku zegarek GPS.

Bezpieczeństwo i spokój

To dwie najważniejsze rzeczy, które zapewnia zegarek GPS dla dzieci. Aplikacje umożliwiają  opiekunowi wysyłanie na zegarek krótkich wiadomości głosowych lub tekstowych, sprawdzenie gdzie obecnie znajduje się dziecko, a nawet podsłuchania otoczenia. Ponadto opiekun, może wyznaczyć bezpieczne strefy takie jak np. szkoła, po których opuszczeniu aplikacja wyśle powiadomienie na telefon komórkowy opiekunów lub poinformuje rodzica, że pociecha jest już bezpieczna w szkole.

Aplikacja mobilna do zegarka GPS dla dzieci na smartfonie w czarnej obudowie trzymanej w ręku kobiety
Aplikacja mobilna do zegarka GPS dla dziecka

Książka telefoniczna

Opiekun w aplikacji może dodać od kilku do nawet kilkunastu opiekunów, którzy będą mieć dostęp do ustawień i funkcji zegarka GPS – książki telefonicznej, głosowego czatu, lokalizacji, podsłuchu, stref bezpieczeństwa, historii lokalizacji i wielu innych funkcji. Dodatkowo rodzic może ustawić, żeby dziecko miało możliwość jedynie wybierania i odbierania połączeń od konkretnych osób. W ten sposób chronisz pociechę przed zagrożeniami.

Blokowanie obcych numerów

Zegarek GPS, w odróżnieniu od telefonu komórkowego, pozwala dziecku odbierać połączenia jedynie od zaufanych osób – czyli tych, które wprowadziłeś do książki telefonicznej za pomocą dedykowanej aplikacji. Wszystkie połączenia od numerów nieznajdujących się w książce telefonicznej lub niedodanych jako opiekun, będą blokowane.

Przycisk SOS

Po naciśnięciu przez dziecko przycisku SOS w jego zegarku GPS, aplikacja będzie dzwonić do trzech numerów alarmowych, które wcześniej rodzic wprowadza w ustawieniach. Ponadto zostanie wysłany do nich również SMS z ostatnią lokalizacją malucha.

Przełączenie zegarka GPS w status „w szkole”

Jeśli obawiasz się, że Twoja pociecha będzie się rozpraszać urządzeniem w szkole, to dodaj w aplikacji przedziały czasowe, w których aplikacja zdalnie ograniczy funkcje zegarka do minimum. Wtedy Twoje dziecko będzie mogło tylko sprawdzić ekran główny oraz wysłać wiadomość SOS, ale opiekun będzie miał nadal pełny kontakt z dzieckiem.

Przypomnienia i alarm

Dzięki tej funkcji możesz zdefiniować godziny, w których zegarek uruchomi sygnał dźwiękowy przypominający o pobudce lub wyjściu na lekcje tańca.

Powiadomienie o zdjęciu zegarka GPS z ręki

Aplikacja natychmiast wyśle powiadomienie o tym, że urządzenie zostało zdjęte z ręki. Dzięki temu będziesz mógł szybko skontaktować się ze swoim urwisem i poprosić go o ponowne założenie zegarka, tak aby nie stracić go z oczu.

Najpopularniejsze aplikacje do zegarków GPS dla dziecka

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji oferujących wyżej wspomniane funkcje, a nawet o wiele więcej. Przeważnie są dostępne w języku polskim, tak aby wszystkim ułatwić ich obsługę, również osobom starszym i dziadkom. Większość producentów zegarków GPS oferuje dedykowane aplikacje na telefon komórkowy dostosowane do ich urządzeń.

Aplikacja MyFrap!

W aplikacji definiujesz własne powiadomienia i alerty oraz otrzymujesz dostęp do ponad 20 różnych funkcjonalności. Aplikacja MyFrap! umożliwia dodatkowo zapraszanie znajomych lub starszych dzieci, którzy również mają ją zainstalowaną na swoim telefonie komórkowym. W tym przypadku lista dostępnych opcji ogranicza się do przekazania jedynie informacji o lokalizacji danej osoby (jeśli wyraża ona na to zgodę). Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS i jest bezpłatna.

Aplikacja Gdzie jest dziecko

Aplikacja posiada w pełni polskie oprogramowanie, które pozwala na lokalizowanie nie tylko dziecka, ale także dziadka, zwierzaka czy samochodu – w ramach aplikacji Bezpieczna Rodzina. W jednym miejscu, w razie braku kontaktu z bliskim, możesz sprawdzić jego miejsce przebywania. Aplikacja Gdzie jest dziecko informuje także o niskim stanie baterii w urządzeniu GPS Twojego malucha. Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS. Dostępna jest w trzech pakietach cenowych już od 59 złotych.

Aplikacja Motus Tracker

Aplikacja jest dedykowaną usługą do Smartwatchów Motus Watchy, które korzystają z wielu systemów lokalizacji takich jak: GPS, AGPS, LBS oraz WiFi. Pozwala to na dokładną lokalizację Twojego malucha. Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS i jest bezpłatna.