Calmean Care

Model Calmean Care to zaawansowany i wielofunkcyjny zegarek GPS dla dziecka posiadający kolorowy, dotykowy ekran, a jedną z jego ciekawszych opcji z pewnością jest niespotykana zazwyczaj w innych urządzeniach tego typu możliwość pomiaru temperatury kilkulatka. Producent oferuje smartwatch w trzech różnych kolorach, menu w języku polskim i zapewnia dodatkową ochronę wyświetlacza.

Marka Calmean to nie tylko zegarki dla dzieci — na ich stronie internetowej znajdziemy także inteligentne urządzenia dla seniorów, tracker dla zwierząt, lokalizator do auta, czy personalny GPS. Wszystkie te akcesoria do lokalizowania działają z licencją, którą zakupić można w sklepie internetowym Calmean.

Lokalizacja GPS, GSM i Wi-Fi

Decydując się na zakup zegarka GPS dla dziecka, opiekun umożliwia sobie wygodną, szybką, ale i bardzo dyskretną opiekę rodzicielską. Poręczny smartwatch pełniący funkcję lokalizatora to pewność, że kilkulatek nigdy nie zniknie nam z oczu — miejsce jego pobytu będziemy mogli sprawdzić w aplikacji na telefonie. Smartwatch Calmean Care gwarantuje dużą precyzję lokalizacji dzięki 3. modułom: GPS, GSM i Wi-Fi. Dają nam one pewność, że kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, natychmiast dowiemy się, czy syn lub córka przebywają w domu, są jeszcze w szkole, czy zmierzają na zajęcia dodatkowe lub plac zabaw. Telefon komórkowy staje się swego rodzaju centrum dowodzenia dla rodzica — w chwili niepewności, czy braku kontaktu z dzieckiem wystarczy jedynie sięgnąć po smartfon.

Decydując się na smartwatch Calmean Care, w zestawie otrzymujemy kartę SIM zainstalowaną w zegarku. Aby swobodnie korzystać z możliwości wykonywania przez urządzenie połączeń, należy zakupić licencję roczną z wybraną ilością minut na rozmowy (do wyboru 50,80 i 150 minut). Po aktywowaniu licencji będzie ona odnawiana co miesiąc, przez 12 miesięcy (plus darmowy okres 30 dni, które otrzymuje się po zakupie smartwatcha CALMEAN). Umożliwia nam to stały kontakt z kilkulatkiem i daje pewność, że rozładowany, czy rzucony na bok na czas lekcji, czy zabawy telefon komórkowy naszej pociechy nie utrudni nam z nią kontaktu.

Bezpieczeństwo

Smartwatch Calmean posiada oczywiście przycisk SOS, który umożliwia dziecku szybkie wezwanie pomocy. Po jego użyciu rodzic już po kilku sekundach dowiaduje się, że jego pociecha potrzebuje wsparcia — jest w stanie zareagować właściwie natychmiast. W aplikacji opiekun ma możliwość zweryfikowania historii lokalizacji, dzięki czemu jest w stanie stwierdzić, czy syn lub córka nie chodzą na wagary, może ustawić strefy bezpieczeństwa takie jak dom, szkoła, czy plac zabaw, a także uruchomić nasłuch otoczenia i przysłuchać się temu, co dzieje się w pobliżu dziecka.

Funkcją, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę, jest możliwość zmierzenia temperatury za pomocą zegarka Calmean Care. Czujnik mierzenia temperatury umożliwi monitoring stanu zdrowia kilkulatka. Co ciekawe, pomiar nie musi być zlecony zdalnie przez rodzica — może być wykonany przez dziecko.

Funkcje zegarka Calmean Care

Smartwatch marki Calmean to świetny gadżet, którego funkcje mogą przydać się dziecku codziennie. Urządzenie posiada licznik kroków i kalorii, umożliwia wysyłanie krótkich wiadomości (czat), a także może posłużyć jako budzik.

Ten zegarek GPS posiada ekran 1,3’’ i może pochwalić się baterią o pojemności 500mAh. Jest wodoszczelny na poziomie IP67, co oznacza, że odporny jest na zachlapania i pył. Dodatkowa ochrona ekranu zwiększa odporność na zadrapania i zarysowania wyświetlacza. Ładuje się go za pomocą ładowarki magnetycznej.

Z informacji producenta wynika, że długość czasu pracy smartwatcha Calmean Care na baterii wynosi do 30 godzin, czuwanie do 3 dni. Czas ładowania urządzenia to 1 godzina.