Funkcja lokalizacji

Jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu lokalizowanie GPS zarezerwowane było wyłącznie dla nielicznych. Dzisiaj, dzięki stale rozwijającym się nowym technologiom, możliwości lokalizacyjne wykorzystywane są właściwie w każdej sferze życia. Z tej przydatnej funkcji coraz chętniej korzystają zatroskani o bezpieczeństwo swoich dzieci rodzice. Nie ukrywajmy — możliwość szybkiego ustalenia, gdzie znajduje się nasz syn lub córka to ogromny komfort dla każdego opiekuna martwiącego się o swoje dziecko. Oczywiście do kilkulatka zawsze można zadzwonić i zapytać, czy wrócił już do domu, czy jest jeszcze w szkole lub spędza czas z przyjaciółmi na placu zabaw. Tyle że dzieci nie zawsze słyszą dzwoniący telefon, często też nie mają możliwości, aby go odebrać. W takiej chwili funkcja lokalizacji jest idealnym rozwiązaniem.

Pozostałe funkcje zegarka gps dla dziecka marki Garett takie jak aparat
Źródło: garett.com.pl

Jak działa lokalizacja?

Zegarek GPS dla dziecka wyposażony jest w moduł GPS, za którego pomocą rodzic, korzystając z aplikacji w swoim telefonie, w dowolnym momencie może na mapie sprawdzić miejsce pobytu swojej pociechy. Lokalizacja GPS jest bardzo dokładna i wynosi od 10 do 20 metrów. 

Lokalizację obszarową uzyskuje się na podstawie nadajników BTS. Jej dokładność zależy od tego, do którego nadajnika przeloguje się sygnał z lokalizowanego urządzenia. Wynika więc z tego jasno, że im więcej nadajników znajduje się na danym obszarze, tym precyzyjniej możemy określić miejsce, w którym znajduje się nasz bliski. Im rzadsze położenie stacji bazowych (np. na obszarach wiejskich, czy małych miejscowościach), tym ta lokalizacja będzie mniej dokładna. 

Niektóre zegarki GPS dla dzieci posiadają także możliwość lokalizowania przy pomocy Wi-Fi. Kiedy urządzenie połączy się z daną siecią, uzyskamy bardzo precyzyjne informacje dotyczące miejsca pobytu kilkulatka. 

Jako rodzic chcący jak najdokładniej określić położenie dziecka, musisz wiedzieć, że lokalizacja za pomocą GPS odbywa się wyłącznie poza budynkami. Co istotne, będzie ona zmieniać się w zależności od tego, jak poruszać się będzie Twoja pociecha. Błędy w lokalizacjach w dużej mierze nie zależą od samych producentów smartwatchy — wszystko zależy od odległości urządzenia od stacji bazowej oraz innych czynników środowiskowych.

Pozostałe funkcje zegarka gps dla dzieci marki Xblitz takie jak wodoodporność
Źródło: xblitz.pl

 Kiedy przydaje się funkcja lokalizacji? 

Na to pytanie odpowiedź jest jedna — zawsze! Jeżeli martwisz się, bo Twoje dziecko miało być już dawno w domu, a nie ma z nim kontaktu przez rozładowany telefon, kiedy chcesz się upewnić, że kilkulatek na pewno jest w przedszkolu, szkole, czy zajęciach dodatkowych — wystarczy szybkie spojrzenie w telefon. Lokalizacja dziecka to ogromne wsparcie w kontroli rodzicielskiej, kiedy przebywacie na wakacjach, czy nawet podczas zwykłych zakupów w centrum handlowym. W zatłoczonych miejscach nie trudno stracić kilkulatka z oczu — nieraz wystarczy chwila, by Twoja pociecha oddaliła się od Ciebie w nieznanym kierunku. W takim momencie rodziców najczęściej ogarnia panika i strach — nie musi tak być. Po uruchomieniu aplikacji w kilka chwil bez problemu odnajdziesz swojego syna lub córkę

Zegarek GPS dla dziecka z funkcją lokalizacji to ogromne wsparcie w każdym momencie. To poczucie bezpieczeństwa, spokój i komfort. To wreszcie pewność, że zawsze masz na kilkulatka oko i w każdej chwili trzymasz rękę na pulsie. 

Bezpieczeństwo dzięki lokalizacji

W życiu nie da się wszystkiego przewidzieć. Oczywiście uczulamy nasze dzieci, aby nie oddalały się od domu, nie rozmawiały z obcymi, czy nie udawały się w miejsca, w których może stać im się coś złego. Nie do końca jednak mamy wpływ na ich zachowania. Dzięki funkcji lokalizacji możemy jednak zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom, w porę zareagować i udzielić dziecku szybkiej pomocy. Znając aktualne miejsce pobytu kilkulatka, jesteśmy w stanie dyskretnie nadzorować jego poczynania i odpowiednio dbać o jego bezpieczeństwo.