Garett GPS Junior 2

Kolorowy wyświetlacz, aparat fotograficzny, czy latarka. Do tego lokalizowanie oraz wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych. Smartwatch Garett GPS Junior 2 dostępny w wersji różowej, niebieskiej i żółtej to gadżet wielofunkcyjny, który nie tylko zapewnia dziecku bezpieczeństwo, ale przydaje się też w trakcie zabawy.

Marka Garett specjalizuje się w sprzedaży elektronicznych urządzeń. W sklepie internetowym oprócz smartwatchy dla dzieci i dorosłych znajdziemy kamery samochodowe, powerbanki, Gogle VR, czy głośniki bluetooth.

Smartwatch Garett dla najmłodszych

Model Garett GPS Junior 2 umożliwia sprawowanie zdalnej opieki nad dzieckiem. Do lokalizowania kilkulatka  wykorzystywane są 3 technologie — GPS, LBS i Wi-Fi. Wbudowany moduł GPS pozwala na szybkie ustalenie miejsca pobytu naszej pociechy w dowolnym momencie. Rodzice bez problemu zobaczą, czy syn lub córka są w szkole, w domu, czy w kinie z przyjaciółmi. Inteligentne rozwiązania pozwalają dzisiaj szybko zorientować się, czy dziecko jest bezpieczne bez konieczności wykonywania do niego wielu telefonów. Jeżeli jednak okaże się, że kontakt telefoniczny jest konieczny, smartwatch sprawdzi się tu doskonale —  pełni bowiem rolę smartfona. Kartę SIM należy zakupić jednak osobno — trzeba przy tym pamiętać, że chociaż możemy wybrać kartę każdej sieci, to karta SIM musi obsługiwać sieć w technologii 2G. Karty często reklamowane jako te do internetu mogą nie działać w urządzeniu.

Jeżeli Twoje dziecko akurat nie może z Tobą rozmawiać, zegarek umożliwi mu wysłanie krótkiej, 15-sekundowej wiadomości, by powiadomić Cię, że wszystko jest w porządku. Czat głosowy przydaje się w wielu sytuacjach —  funkcję można wykorzystywać także w trakcie zabawy, np. w podchody.

Bezpieczeństwo dziecka z zegarkiem Garett GPS Junior 2

Tak jak pozostałe smartwatche, tak i model Garett GPS Junior 2 posiada funkcję SOS, która pozwala dziecku wezwać pomoc w nagłej, nieprzewidzianej i niebezpiecznej sytuacji. Jeżeli kilkulatek gorzej się poczuje, będzie zaczepiany przez obcych ludzi na ulicy lub inne dzieci w szkole, po naciśnięciu jednego przycisku na zegarku wezwie potrzebną pomoc. Alerty mogą pojawić się w sumie na 3 numerach opiekunów — jest więc duże prawdopodobieństwo, że wsparcie przyjdzie na czas, a prośba nie zostanie przypadkiem przeoczona.

Kolejną funkcją mającą na celu poprawę komfortu bezpieczeństwa naszej pociechy jest możliwość ustawienia GEOogrodzenia, czyli bezpiecznego obszaru dla kilkulatka. Po każdej próbie przekroczenia danego obszaru przez dziecko rodzic otrzyma powiadomienie na swój telefon. Chcesz wiedzieć, że Twój syn lub córka wyszli z domu, chociaż mieli odrabiać lekcje? Dowiesz się o tym bardzo szybko!
Smartwatch umożliwia także monitoring głosu — dzięki tej funkcji opiekun ma możliwość posłuchania odgłosów z otoczenia syna lub córki. Nie należy mylić tego z podsłuchem — każdy rodzic powinien przecież obdarzać swoje dziecko zaufaniem, uczyć je w ten sposób odpowiedzialności. Są jednak takie momenty, które wymagają dyskretnej i chwilowej kontroli. Jeżeli kilkulatek zbyt długo się nie odzywa, nie wiemy co się z nim dzieje, funkcja nasłuchu pomoże nam po prostu upewnić się, że wszystko w porządku.

Dodatkowe zalety

Smartwatch Garett GPS Junior 2 posiada dodatkowe funkcje takie jak aparat fotograficzny — dziecko może zrobić zdjęcie i wysłać je na telefon rodzica. Urządzenie wyposażone jest oczywiście w kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Oprócz tego znajdziemy tu także takie funkcje jak krokomierz, który przydaje się do codziennej aktywności fizycznej, czy monitor snu. Inteligentny zegarek posiada certyfikat ochrony IP54 — jest odporny na zachlapania. Jeżeli zaś w trakcie zabawy lub po prostu w wyniku codziennego użytkowania dziecko zniszczy pasek — bez trudu będziemy mogli wymienić go na nowy.

Zegarek działa z darmową aplikacją Garett Tracker w języku polskim.