Zegarek GPS dla dzieci Locon Watch Lite

Model GJD.06 to zegarek GPS dla dziecka oferowany przez markę Locon. Jest to firma, która na kwestię bezpieczeństwa patrzy wyjątkowo szeroko — nie zajmuje się jedynie sprzedażą inteligentnych urządzeń — sama tworzy do nich specjalne usługi, które mają wspierać odbiorców w trosce zarówno o bliskie osoby, jak i zwierzęta, dom, auto, czy cenne rzeczy. Ich misją jest budowanie świadomości i zwiększanie poczucia bezpieczeństwa wśród dorosłych i dzieci. Oferowany przez markę smartwatch GJD.06 działa ze stworzoną przez nich w pełni polską aplikacją Bezpieczna Rodzina.

Zegarek GPS dla dziecka GJD.06 jest solidnie wykonany, a jego wygląd od razu skrada serca najmłodszych odbiorców. Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych jest wodoodporny i łatwy w użytkowaniu. Wybierając to urządzenie, rodzic zyskuje dostęp do dedykowanej polskiej usługi dostępnej na telefony z Androidem oraz iOS. Można powiedzieć, że to właśnie aplikacja jest głównym centrum sterowania smartwatchem. Opiekun może w szybki i prosty sposób uruchomić w niej lokalizację GPS, sprawdzać historię miejsc, w których znajdowało się jego dziecko, włączyć nasłuch otoczenia i odbierać najważniejsze alerty dotyczące bezpieczeństwa swojej pociechy. Pełnia wiedzy o tym, gdzie jest kilkulatek i czy jest bezpieczny, znajduje się zawsze pod ręką — w telefonie rodzica.

Funkcje smartwatcha GJD.06

Zegarek GPS dla dziecka GJD.06 dedykowany jest najmłodszym od 6 roku życia, jednak łatwość jego obsługi powoduje, że nawet 5. latki nie powinny mieć z nim problemu. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwia rodzicom wygodną, zdalną opiekę nad dzieckiem przy okazji fantastycznie sprawdzając się jako modny gadżet zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Jedną z podstawowych funkcji smartwatcha GJD.06 jest możliwość szybkiej, zdalnej lokalizacji dziecka. Odbywa się ona za pomocą GPS, GSM, Wi-Fi i BTS. Niezależnie od tego, czy kilkulatek przebywa na przestrzeni otwartej, czy zamkniętej, rodzic zawsze pozna miejsce jego pobytu. W aplikacji bez trudu można ustawić także interwały lokalizacyjne — oznacza to, że opiekun samodzielnie decyduje o tym, jak często w usłudze lokalizowany jest jego bliski. Daje nam to gwarancję jeszcze lepszej opieki i poczucie, że w każdym momencie wiemy, co dzieje się z naszym dzieckiem. Lokalizacja to cenna informacja dla każdego rodzica — niejednokrotnie zastanawiamy się przecież, czy syn lub córka czekają na nas już w domu, czy jeszcze są w szkole, u dziadków, czy na placu zabaw z przyjaciółmi. Zegarek z aplikacją są doskonałym zabezpieczeniem dla dziecka na wypadek porwania. Ze względu na to, że firma dba o najwyższą jakość usług, a wszystkie dane są szyfrowane i przechowywane wyłącznie na polskich serwerach, mamy pewność, że obce osoby nie będą mieć do nich dostępu.

Kolejną istotną zaletą smartwatcha GJD.06 jest to, że działa on zupełnie jak telefon komórkowy, z tą różnicą, że dziecko nie nosi go w kieszeni lub plecaku, tylko zawsze przy sobie, na swoim nadgarstku. Koniec z wymówkami o rozładowanej komórce lub wyciszonym smartfonie rzuconym byle gdzie. Połączenia na zegarek nie da się przeoczyć — nawet jeśli kilkulatek nie będzie mógł w danej chwili z Tobą rozmawiać, na pewno zapamięta, że koniecznie powinien do Ciebie oddzwonić. Model GJD.06 i aplikacja Bezpieczna Rodzina dają rodzicom możliwość wpisania do książki telefonicznej 10 kontaktów, które mogą dzwonić na smartwatch oraz do których może wykonać połączenie sam kilkulatek.

Powiadomienia SOS i inne ważne alerty

Zegarek GPS dla dziecka GJD.06 posiada przycisk SOS, który znajduje się po prawej stronie urządzenia. Po jego naciśnięciu przez kilkulatka rodzic w zaledwie 3 sekundy otrzymuje powiadomienie z prośbą o pomoc na swój telefon. Jeżeli dziecko źle się poczuje, ulegnie wypadkowi, będzie się bało agresji ze strony rówieśników, czy obcych osób, wystarczy jeden przycisk, aby zaalarmowany rodzic mógł szybko zareagować. Aplikacja Bezpieczna Rodzina to także szybka informacja o wyjściu z określonej indywidualnie strefy bezpieczeństwa (dom, szkoła, plac zabaw) lub powrocie dziecka w dane miejsce i alerty o niskim stanie baterii. To także wygodna metoda, aby sprawdzić, w jakich miejscach kilkulatek przebywał w przeszłości. Opiekun z łatwością stwierdzi, czy dziecko nie wagaruje lub nie chodzi do miejsc, w których nie powinno przebywać.

Dedykowana aplikacja i karta SIM w urządzeniu

W smartwatchu GJD.06 znajduje się zainstalowana, aktywna karta SIM. Dzięki szybkiej aktywacji zegarek po chwili właściwie gotowy jest do użycia. Rodzic na swój telefon pobiera dedykowaną, w pełni polską aplikację Bezpieczna Rodzina, dodaje do niej urządzenie i od razu ma możliwość korzystać ze wszystkich zalet usługi. Zegarek GPS dla dziecka GJD.06 sprzedawany jest razem z pakietem Bezpieczna Rodzina na 3,6 lub 12 miesięcy. W zależności od naszego wyboru zyskujemy 10,30 lub 60 minut miesięcznie na połączenia wychodzące ze smartwatcha, nielimitowany transfer danych, strefy lokalizacyjne, nielimitowane sygnały SOS, gwarancję wymiany wadliwego sprzętu na nowy, telefoniczne wsparcie ekspertów i oczywiście dostęp do aplikacji.

Pozostałe informacje

Zegarek GPS dla dziecka GJD.06 jest wodoodporny na poziomie IP67. Nie zaszkodzi mu zachlapanie i przypadkowe zanurzenie do 1 metra przez 30 minut. Kilkulatek może bez trudu bawić się nosząc urządzenie w czasie deszczu, czy zimowego szaleństwa na górskich stokach. Smartwatch posiada akumulator 400mAH. Czas pracy urządzenia przy aktywnym użytkowaniu wynosi do 24 godzin, natomiast jego czas działania (standby) to 48h. Zegarek posiada dotykowy wyświetlacz IPS 1,3” 240x240px. Czas gwarancji to 24 miesiące. Menu jest w języku polskim. Warto dodać, że w przypadku spadku mocy baterii do 30%, rodzic na swój telefon otrzymuje powiadomienie, że smartwatch należy podłączyć do ładowania.