Połączenia telefoniczne

Możliwość skontaktowania się z dzieckiem za pomocą telefonu to dzisiaj prawdziwa wygoda i duże ułatwienie w kwestii opieki. Prawda jest jednak taka, że nie każdy kilkulatek jest jeszcze na tyle duży, by posiadać swoją własną komórkę. Jeżeli mamy nieco starsze dziecko, które z nowymi technologiami jest za pan brat i zdecydowaliśmy się na podarowanie mu telefonu, z pewnością zależy nam, aby syn lub córka nie korzystali z urządzenia bez przerwy — może mieć to bowiem negatywny wpływ na ich podejście do innych obowiązków i relacji z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, szkoły coraz częściej zakazują przynoszenia i używania tego typu urządzeń podczas zajęć, więc istnieje ryzyko, że chcąc się upewnić, czy dziecko dotarło na lekcje, po prostu się tego nie dowiemy. Warto więc podarować naszym pociechom coś, co ten telefon doskonale im zastąpi. Zegarek GPS dla dziecka z funkcją dzwonienia i funkcją połączenia telefoniczne będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Zegarek GPS dla dziecka Locon GJD.06 z funkcją telefonu komórkowego
Źródło: bezpiecznarodzina.pl

Zegarek jak telefon

Zegarek GPS dla dziecka, zależnie od modelu, wyposażony jest w dedykowaną kartę SIM, którą dostaniemy od razu w zestawie z urządzeniem lub sam slot na kartę, czyli miejsce, w którym trzeba będzie takową kartę zakupioną na własną rękę umieścić. Karta SIM umożliwia korzystanie z smartwatcha tak, jak z telefonu komórkowego. Urządzenie może zarówno odbierać połączenia telefoniczne przychodzące, jak i dzwonić na ustalone wcześniej przez rodzica w aplikacji numery. W praktyce oznacza to, że kilkulatek nie musi bez przerwy nosić przy sobie dodatkowo smartfona. 

Rozmowa telefoniczna poprzez zegarek odbywa się w trybie głośnomówiącym. I chociaż zazwyczaj jakość dźwięku bez problemu pozwala na swobodne porozumiewanie się dwóch rozmawiających osób, warto przed zakupem smartwatcha zwrócić uwagę na jakość wbudowanego głośnika. 

Jak odebrać i wykonać połączenia telefoniczne ze smartwatcha?

Aby dziecko mogło zadzwonić ze swojego inteligentnego zegarka gps, właściwie w każdym modelu musi na początku dowolnym przyciskiem wybudzić urządzenie. Później, za pomocą dotykowego ekranu, w książce telefonicznej wybiera osobę, z którą chce się skontaktować i gotowe! Połączenia przychodzące odbiera się w zależności od modelu jednym przyciskiem lub przesunięciem palcem po ekranie zegarka. Obsługa smartwatcha jest bardzo prosta — nawet mniejsze dzieci po wcześniejszym wyjaśnieniu nie powinny mieć z tym problemu. 

Zegarek GPS dla dziecka Calmean Care z funkcją telefonu komórkowego i połączenia telefoniczne
Źródło: calmean.com

Dlaczego funkcja dzwonienia jest ważna?

Jeżeli Twoje dziecko posiada już własny smartfon, z pewnością niejednokrotnie miałeś do czynienia z sytuacją, kiedy przez rozładowane urządzenie nie mogłeś się z nim skontaktować. Przypomnij sobie, ile razy martwiłeś się, bo Twoja pociecha z nieznanych Ci przyczyn nie odbierała telefonu, chociaż słyszałeś w słuchawce sygnał dźwiękowy. Z pewnością znane Ci są wymówki o wyciszonym urządzeniu, rzuconym w kąt podczas zabawy z przyjaciółmi, czy oglądaniu ulubionego programu w telewizji. Połączenia przychodzącego na zegarek nie sposób przeoczyć — nawet jeżeli Twoje dziecko w danym momencie nie będzie mogło rozmawiać, zapamięta, że ma się z Tobą skontaktować w najbliższej wolnej chwili. 

Kiedy przydaje się funkcja telefonu?

Smartwatch jest doskonałą alternatywą telefonu, ponieważ dziecko ma go zawsze przy sobie. Pozwala mu to skontaktować się z rodzicem, czy innymi osobami zapisanymi w książce telefonicznej w dowolnym momencie. Jeżeli kilkulatek znajdzie się w niepewnej, czy niebezpiecznej sytuacji, nie musi szukać smartfona w swoich kieszeniach, plecaku, czy rozglądać się w poszukiwaniu urządzenia po pokoju — ma go zawsze przy sobie — na swoim nadgarstku. Dzięki temu jest w stanie bardzo szybko powiadomić rodzica poprzez połączenia telefoniczne o pilnej potrzebie pomocy. 

Telefon w zegarku gwarantuje kilkulatkowi bezpieczeństwo, a rodzicom daje pełen spokój, komfort i poczucie, że zawsze mogą pozostawać w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem.