Roneberg RQ13

Dostępny w 3 kolorach smartwatch Roneberg RQ13 to nie tylko możliwość pozostawania w stałym kontakcie z dzieckiem dzięki połączeniom telefonicznym. To także pełnia wiedzy, gdzie w danym momencie znajduje się kilkulatek. Zdalna kontrola rodzicielska staje się prosta, szybka i bardzo wygodna — dziecko zyskuje za to designerski, wodoszczelny gadżet z krokomierzem, aparatem i przyciskiem SOS. Warto nadmienić, że marka Roneberg w 2020 roku została nagrodzona Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku. Na ich stronie znajdziemy szeroki wybór smartwatchy dla dorosłych i dla dzieci, elektronikę, słuchawki, a nawet produkty z dziedziny beauty.

Model Roneberg RQ13 charakteryzuje się bardzo przyjemną kolorystyką i przyjemnym wyglądem. Ciekawie zaprojektowany pasek dodaje urządzeniu niepowtarzalnego uroku, a kolorowy, dotykowy wyświetlacz jest oczywiście doskonałym uzupełnieniem tego designerskiego smartwatcha.

Najważniejsze funkcje

Smrtwatch Roneberg RQ13, podobnie jak inne zaawansowane smartwatche dla dzieci ma z zadanie ułatwić rodzicom zdalną opiekę nad swoimi pociechami. W zegarku jest wejście na krtę microSim, samej karty jednak brak — decydując się na zakup tego modelu, musimy więc sami zadbać o to, by taką kartę dodatkowo kupić.

Smartwatch oczywiście umożliwia kontakt głosowy na linii rodzic-dziecko, a także pozwala na kontaktowanie się w sumie 10 osób zapisanych w książce telefonicznej zegarka. Zyskujemy zatem pewność, że na urządzenie naszego kilkulatka nie dodzwonią się obce osoby, czy telemarketerzy.

Smartwatch Roneberg RQ13 w połączeniu z aplikacją w języku polskim, o której niestety nie ma informacji na stronie, lokalizuje nasze dziecko, pozwalając tym samym rodzicowi na sprawdzenie miejsca pobytu pociechy w swoim telefonie komórkowym. Funkcja lokalizacji to dzisiaj pewność, że nasz kilkulatek jest w szkole, wraca do domu, przebywa na zajęciach dodatkowych, czy bawi się z przyjaciółmi. Niestety coraz więcej słyszymy o sytuacjach związanych z zaginięciem małych dzieci, zdecydowanie warto więc wyposażyć naszą pociechę w urządzenie, które w dowolnym momencie umożliwi nam sprawdzenie, gdzie nasz syn lub córka się znajdują. Z inteligentnym zegarkiem żadne wakacje, czy wyjście do dużego centrum handlowego nie będą obarczone stresem o to, że kilkulatek nagle się oddali, a my w popłochu i nerwach nie będziemy w stanie go znaleźć. Smartwatch na ręku dziecka da nam pewność, że zlokalizujemy naszą pociechę już w kilka sekund.

Wirtualne ogrodzenie — jak z niego korzystać?

Wirtualne ogrodzenie, czy strefy bezpieczeństwa, to zaznaczony przez rodzica w aplikacji obszar, po którego przekroczeniu, opiekun natychmiast otrzymuje odpowiednie powiadomienie na swój telefon. Rodzic zatem bez dzwonienia do dziecka wie, że to wyszło właśnie z domu, weszło do szkoły, czy dotarło na plac zabaw. Ta bezcenna wiedza daje poczucie komfortu, upewnia, że dziecko nie wagaruje, czy faktycznie nie spóźnia się na umówione zajęcia dodatkowe. Jest to doskonały sposób na dyskretną kontrolę bez nadgorliwości, nadopiekuńczych telefonów i ciągłego wypytywania dziecka o to, co robi i gdzie teraz jest.

Kolejną ważną funkcją, którą posiada zegarek Roneberg RQ13, jest nasłuch otoczenia, czyli inaczej mówiąc monitoring głosu. Jeżeli dziecko nie odbiera od dłuższego czasu telefonu, nie wiemy co się z nim dzieje, czy niepokoi nas lokalizacja, w jakiej się znajduje — nasłuch pomoże nam się upewnić, czy to za sprawą przedłużających się lekcji, zagadania z przyjaciółmi, czy może innego powodu, który wzbudzając w nas niepokój, sprawi, że w porę zareagujemy.

Dodatki w zegarku Roneberg RQ13

Smartwatch marki Roneberg to nie tylko doskonałe zabezpieczenie dla kilkulatka, które pomoże zatroskanym rodzicom mieć go stale na oku. To ciekawy i przydatny prezent na każdą okazję, z którego z pewnością ucieszy się obdarowany. Zegarek posiada krokomierz, aparat 3Mpx, pamięć 32+32 MB, budzik, przycisk SOS, a także nie można zapominać o tym, że pełni też funkcję czasomierza wyświetlającego aktualną godzinę.

Pozostałe informacje

Czas ładowania zegarka to 2-3 godziny. Jego bateria o pojemności 420mAh powinna wystarczyć na 100 godzin czuwania. Poziom wodoszczelności urządzenia to IP67 — oznacza to, że jest ono odporne na zachlapania, czy przypadkowe zanurzenia w wodzie. Trzeba jednak uważać, aby nie korzystać ze smartwatcha w czasie kąpieli w morzu, czy jeziorze. Słona woda może spowodować uszkodzenia, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie.