Roneberg RS16

Zegarek Roneberg RS16 to wielofunkcyjne urządzenie 2w1 — jest inteligentnym smartwatchem, który pełni także funkcję telefonu. Umożliwia kontakt z kilkulatkiem w dowolnym momencie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Łatwy w obsłudze gadżet dla dziecka posiada funkcje dodatkowe takie jak przycisk SOS, latarka, czy samowyzwalacz do robienia zdjęć.

Marka Roneberg specjalizuje się w sprzedaży nie tylko smartwatchy dla dzieci, kobiet i mężczyzn. W ich asortymencie znajdują się także takie produkty jak akcesoria gamingowe, lampki i oświetlenie rowerowe, mini konsole, słuchawki, czy produkty smart beauty. Warto nadmienić, iż firma otrzymała w 2020 roku nagrodę Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku.

Smartwatch jak telefon

W zegarku Roneberg RS16 znajduje się karta SIM. Warto jednak wiedzieć, że urządzenie pracuje jedynie z kartą SIM 2G. Smartwatch pełni funkcję telefonu, który kilkulatek może mieć stale przy sobie — na swoim nadgarstku. Umożliwia to stały kontakt i daje gwarancję, że dziecko nie przeoczy połączenia telefonicznego od rodzica. Smartfony często noszone są przez najmłodszych w kieszeni lub w plecaku. W trakcie zabawy kilkulatki odkładają je w różne miejsca, co skutecznie może uniemożliwić skontaktowanie się z pociechą. Inteligentny zegarek to urządzenie, które bez względu na wykonywane czynności, dziecko ma zawsze przy sobie.

Czy inteligentny zegarek jest w stanie zwiększyć bezpieczeństwo dziecka? Z pewnością tak. Już sama dwukierunkowa komunikacja powoduje, że możemy być z kilkulatkiem w kontakcie. Dodatkową funkcją zabezpieczającą naszą pociechę na wypadek niespodziewanego zdarzenia i umożliwiającą szybkie powiadomienie rodziców o zaistniałym nagle problemie, jest SOS. Po naciśnięciu i przytrzymaniu odpowiedniego guzika znajdującego się z boku zegarka urządzenie automatycznie wykona połączenie do opiekuna. Umożliwia to szybką reakcję, powiadomienie odpowiednich służb, czy dyrekcji szkoły i pomoc dziecku w potrzebie.

Zegarek GPS dla dziecka — blokowanie zabawy

Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko zbyt dużo czasu poświęca na zabawę i za często korzysta z zegarka, zapominając przy tym o innych swoich obowiązkach, za pomocą aplikacji, o której niestety nie ma informacji na stronie produktu, masz możliwość zdalnego zablokowania urządzenia. Sam wybierasz dni i godziny, w jakich smartwatch ma być nieaktywny. To z pewnością pomoże kilkulatkowi skupić się na nauce, czy zrobić obiecane porządki.

Funkcje zegarka Roneberg RS16

Smartwatch posiada intuicyjne menu, dzięki czemu jego obsługa nie jest dla dziecka żadnym problemem. Bardzo ciekawą funkcją, wyróżniającą go spośród innych modeli jest wbudowana kamera HD umożliwiająca chociażby połączenia wideo. Oprócz tego znajdziemy tu także budzik, latarkę, kalkulator, czy zdalny samowyzwalacz do robienia zdjęć. Smartwatch ma także możliwość wysłania wiadomości głosowej i odtwarzania muzyki. Tego typu gadżet to z pewnością ciekawy dodatek, który pobudzi wyobraźnię kilkuletniego brzdąca.

Pozostałe funkcje

Smartwatch dziecięcy Roneberg RS16 oprócz wykonywania połączeń głosowych i możliwości wezwania rodzica na pomoc przy użyciu przycisku SOS, posiada opcję ustawienia wirtualnego ogrodzenia, czyli bezpiecznych dla dziecka miejsc. Umożliwia śledzenie ruchu i pozwala dziecku na odczytywanie wiadomości wysłanej przez opiekuna. Niestety producent nie podaje szczegółowych informacji dotyczących aplikacji oraz wodoszczelności urządzenia.

 Informacje techniczne

Smartwatch Roneberg RS16 posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz 1,44’’ i pamięć 32MB. Jest zgodny zarówno z systemem Android, jak i iOS oraz obsługuje karty microSIM 2G. Pojemność jego baterii to 400mAh.