Xblitz Kids Watch GPS Find Me

Find Me to zegarek GPS dla dziecka oferowany przez firmę Xblitz specjalizującą się w sprzedaży elektronicznych urządzeń takich jak sprzęt audio, kamery zewnętrzne i wewnętrzne i akcesoria GSM. Dzięki smartwatchowi Find Me opiekun jest w stanie zdalnie zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, sprawdzając jego lokalizację, dzwoniąc lub wysyłając wiadomość tekstową na zegarek.

Xblitz Find Me to interaktywny smartwatch GPS z aktywną ochroną rodzicielską, dotykowym ekranem, funkcją SOS i kartą micro SD. Zegarki zostały opracowane pod kątem zabawy, pełnego monitoringu aktywności i lokalizacji oraz komunikacji.

Lokalizowanie dziecka

Zegarek GPS dla dziecka Xblitz Find Me umożliwia opiekunowi sprawdzenie lokalizacji pociechy dzięki specjalnej aplikacji mobilnej. Rodzic wie zatem, kiedy kilkulatek jest w szkole, w domu, na placu zabaw, czy dodatkowych zajęciach. W smartwatch wbudowany jest system, który na bieżąco przekazuje lokalizację urządzenia na wskazany numer telefonu. W swoim smartfonie rodzic ma możliwość ustawienia własnej strefy bezpieczeństwa, której nie można opuszczać. Na mapie można także określić lokalizacje, których opuszczenie będzie sygnalizowane alarmem w telefonie.

Połączenia telefoniczne

Smartwatch Xblitz Find Me to zminiaturyzowany telefon, który nie tylko odbiera połączenia, ale także je wykonuje. W jego pamięci zmieści się 10 zaufanych numerów — tylko z nimi Twój kilkulatek będzie mógł rozmawiać. Daje to pewność, że na jego urządzenie nie dodzwonią się nieodpowiednie osoby.

W zegarku zainstalowana jest zarejestrowana karta SIM. Przez pierwsze 30 dni korzystanie z zegarka i karty jest darmowe. Następnie należy wybrać jeden z dostępnych pakietów miesięcznych. W ramach usługi otrzymujemy dostęp do aplikacji Calmean oraz wsparcie Biura Obsługi Klienta, jeżeli napotkamy jakiekolwiek problemy.

Funkcja SOS

Wywołanie połączenia alarmowego do rodzica, kiedy dziecko poczuje się zagrożone to funkcja, którą posiadają wszystkie smartwatche. Pomaga ona chronić najmłodszych, kiedy źle się poczują lub w momentach zagrożenia, takich jak chociażby nękanie w szkole, czy zaczepianie przez obce osoby na ulicy lub placu zabaw.

Smartwatch Xblitz Find Me

Zegarek GPS dla dziecka marki Xblitz, oprócz dotykowego ekranu, wbudowanego telefonu, czy możliwości wysyłania SOS, posiada wiele dodatkowych funkcji, takich jak krokomierz, pomiar przebytego dystansu i monitor snu. Należy jednak pamiętać, że jeżeli chcemy sprawdzić sen naszej pociechy, musi mieć ona przez całą noc zegarek przy sobie. Co więcej, bardzo ciekawą opcją jest możliwość przyznawania dziecku wirtualnych serduszek jako nagrody np. za posprzątanie pokoju, wyprowadzenie psa, czy dobrą ocenę. Taki gest może być doskonałą mobilizacją dla kilkulatka i sposobem na to, aby chętniej wykonywał swoje obowiązki.

Smartwatch Find Me posiada współczynnik ochrony przed wodą na poziomie IP67. Jest odporny na pył, zachlapania i zanurzenie na głębokość do 1 metra. Dziecko bez obaw może więc myć w nim ręce, korzystać z niego w czasie ferii zimowych na nartach, czy podczas zabaw w deszczu. Ładowanie urządzenia jest szybkie i wygodne — smartwatch posiada prosty system, dzięki któremu wystarczy podłączyć zegarek do dołączonego klipsa i naładować jego akumulator.